^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

SPRAWOZDANIA FINANSOWE

Spotkanie z muzyką poważną

          Dnia 9 czerwca 2021r. dzieci z grupy „Biedronek” i „Motylków” po raz drugi uczestniczyły w spotkaniu z nauczycielami  Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kowalewie Pomorskim. O ile na pierwszym spotkaniu miały możliwość zobaczyć i dotknąć takich instrumentów jak trąbka,  flet czy wiolonczela, to tym razem w skupieniu wysłuchały utworów wykonanych przez  uczniów i akompaniujących im nauczycieli. Z podziwem obserwowały grę niewiele starszych dziewczynek wierząc, że same mogą podjąć naukę gry na wybranym instrumencie. Podobny zachwyt wywołała gra starszych chłopców oraz śpiew nastoletniej uczennicy szkoły.

          Obcowanie z muzyką, a w szczególności z muzyką artystyczną wpływa na rozwój wrażliwości, uspokaja, wycisza i relaksuje, zmniejsza stres, poprawia koncentrację, myślenie i pamięć czyli sprzyja efektywności uczenia się.

         Pierwsze kontakty z muzyką zaowocowały wieloma deklaracjami o chęci podjęcia nauki gry na różnych instrumentach.

         Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi, nauczycielom oraz uczniom Publicznej Szkoły Muzycznej za dostarczenie wielu miłych wrażeń.

Copyright © 2022. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.