^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

SUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW

Sukcesy naszych przedszkolaków!

12

21

Wyjątkowym sukcesem naszych przedszkolaków był występ na pierwszym Gminnym konkursie recytatorskim wierszy Jana Brzechwy, jaki odbył się w murach naszego przedszkola pod koniec listopada br. 5-letnia Maja Lewandowska z grupy Żabki za swoją niecodzienną interpretację wiersza Kaczka dziwaczka otrzymała nagrodę Grand Prix, 6-letni przedstawiciel grupy Motylki – Samuel Krzyżanowski, który zaprezentował publiczności utwór Na straganie zajął miejsce I, zaś na III pozycji na podium stanęła 6-letnia Iga Rudewicz z grupy Pszczółki, która wystąpiła z wierszem Samochwała. Jesteśmy dumni z faktu, iż w naszym przedszkolu mamy utalentowane młode osoby, które rozwijają swoje zdolności i odważnie prezentują je przed publicznością. Tym bardziej cieszą nas osiągnięcia przedszkolaków, bowiem znać i rozumieć przesłanie wierszy patrona przystoi tym, którzy uczęszczają do naszego przedszkola.

dsc 5377dsc 5429dsc 5457

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jeden, jeden, dwa-taki numer każdy zna”

Bezpieczeństwo to najważniejsza sprawa każdego człowieka. Trzeba wiedzieć, że bezpieczeństwo zależy od każdego z nas. Muszą o tym pamiętać nie tylko dorośli, ale też i dzieci. Właśnie temu zagadnieniu poświęcony został zorganizowany w naszym przedszkolu konkurs plastyczny. Nasze przedszkolaki wiedzą że, jedno połączenie telefoniczne może uratować komuś cenne życie. Jeden, jeden, dwa – taki numer każde dziecko zna. 

Celem konkursu było promowanie działania numeru alarmowego 112, kształtowanie postaw pozwalających na właściwe korzystanie z tego numeru oraz rozwijanie twórczych zdolności dzieci. Konkurs umożliwił przedszkolakom utrwalenie sobie numeru alarmowego 112. To doskonała okazja, do powtórzenia zasad wzywania pomocy. Przedszkolaki doskonale znają numer alarmowy. jeśli zajdzie w życiu taka potrzeba to na pewno poradzą sobie doskonale.

Każda grupa wspólnie z wychowawcą wykonała pracę plastyczną. Dzieci biorące udział w konkursie były bardzo zaangażowane, wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością. Prace zostały ocenione przez komisję w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci młodsze (3-4 latki) oraz dzieci starsze (5-6 latki). Wszystkim grupom zostały przyznane nagrody i wręczone pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. 

Dzieci młodsze:

I miejsce – Kotki, Zajączki

II miejsce - Żabki

III miejsce - Misie

Wyróżnienie:

Kangurki

Dzieci starsze:

I miejsce – Pszczółki

II miejsce – Wiewiórki, Biedronki

III miejsce - Jeżyki

Wyróżnienie:

Motylki

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/sukc-przed#sigFreeId201f39166f

1

2

3

4

5

6

 

12  Moja Bożonarodzeniowa Choinka konkurs plastycznypngWyniki konkursu Mój przyjaciel Pluszowy Miś 1

Wyniki konkursu Mój przyjaciel Pluszowy Miś 2

Wyniki konkursu Mój przyjaciel Pluszowy Miś 3

Rozstrzygnięcie konkursów z okazji Dnia Pluszowego Misia 1 1

Rozstrzygnięcie konkursów z okazji Dnia Pluszowego Misia 1 2

Rozstrzygnięcie konkursów z okazji Dnia Pluszowego Misia 1 3Rozstrzygnięcie gminnego konkursu ekologiczno plastycznego pt. Pani Jesień Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Udział w nim mogły wziąć dzieci 5 i 6 1 1

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu ekologiczno plastycznego pt. Pani Jesień Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Udział w nim mogły wziąć dzieci 5 i 6 1 2

 

 

Nasze sukcesy!

 

2

 

 

 

 

 

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Budząca się do życia przyroda zachwyca nas swymi widokami i zapachami kwitnących drzew i kwiatów, a ciepłe promienie słońca napawają optymizmem. Maj to miesiąc niewątpliwie  wyjątkowy, nie tylko w swym pięknie przyrodniczym, ale dla nas- Polaków także w aspekcie historycznym. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta narodowe, które celebrujemy także w przedszkolu, w związku z czym maj to także miesiąc konkursów o tematyce patriotycznej. 5 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Klonowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom wojewódzkiego konkursu recytatorskiego pt. ”Kto Ty jesteś? – Polak mały”.  Konkurencja była niemała, gdyż konkursu przystąpiło aż 51 uczestników z 15 placówek oświatowych, z województwa kujawsko – pomorskiego, wśród laureatów znalazły się także nasze przedszkolaki, których występy zyskały szczególną przychylność jury.

Miejsce III- Mikołaj Miętki (grupa Misie)- kategoria dzieci 3/4- letnie

Nagroda Wójta Gminy Zbójno – Alicja Piątek (grupa Biedronki)

Wyróżnienie- Jan Bicz (grupa Jeżyki)

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

1

2

346

7

8

   

Jaś Plewa z grupy „Pszczółek” zdobył I miejsce w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci przedszkolnych „Wiersze i wierszyki Juliana Tuwima”. Organizatorem konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy, a patronat honorowy objął Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Na konkurs zgłoszono aż 188 nagrań, w których prezentowano wiersze tego znanego poety. Tym większy okazuje się sukces naszego wychowanka, bowiem swoją interpretacją pokonał wszystkie pozostałe prezentacje.

Jesteśmy dumni z tego niecodziennego osiągnięcia Jasia, wierzymy, że pozwoli mu ono nadal rozwijać posiadany talent
i zdobywać kolejne nagrody, czego życzymy z całego serca!

 

         Sukcesy 2020 2021 1 1

Sukcesy 2020 2021 1 2

Sukcesy 2020 2021 1 3

Sukcesy 2020 2021 1 4

Sukcesy 2020 2021 1 5

 

 

 

  Jesień barwą, dźwiękiem i słowem opisana…

   W miesiącach jesiennych oprócz adaptacji w placówkach przedszkolnych, integracji wewnątrz grup i poznawania nowych obowiązków związanych z rolą przedszkolaka, dzieci bacznie przyglądają się także zmianom, jakie zachodzą w otaczającej nas przyrodzie. Jesień zachwyca swym pięknem, zaprasza do spacerów i staje się przewodnim tematem wielu konkursów adresowanych do najmłodszych dzieci. Również nasze przedszkolaki w minionym, pięknym czasie oprócz spędzania czasu na beztroskich zabawach, przyjęły zaproszenia do udziału w wielu zmaganiach konkursowych, a podjęty przez nie dodatkowy wysiłek został hojnie nagrodzony. W konkursie mody ekologicznej Ekobiesiada 2019, zorganizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim wystąpiło aż czternaścioro dzieci z naszego przedszkola, zaś prezentowane prze nie ubrania wykonane wyłącznie z naturalnego tworzywa osiągnęły najwyższe noty komisji konkursowej.
I miejsce – Natalia Wudzińska – grupa Pszczółki
II miejsce – Marcel Dunajski – grupa Motylki
Julia Szymańska – grupa Biedronki
III miejsce – Natalia Dąbrowska – grupa Biedronki

sukces2222.jpgsukcesy1.jpg

                   Nie zapomnieliśmy też, że październik jest miesiącem różańcowym i podjęliśmy wyzwanie polegające na własnoręcznym wykonaniu różańców z naturalnego tworzywa przyrodniczego. Różaniec – skarb, który trzeba odkryć – taki tytuł nosił konkurs pod patronatem Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla, organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 6 w Toruniu, Wydział Katechetyczny Diecezji Toruńskiej, Centrum Dialogu im, Jana Pawła II w Toruniu i parafię pw. św. Józefa w Toruniu. Zgodnie z regulaminem do etapu diecezjalnego dostarczyliśmy tylko trzy różańce wybrane spośród kilkudziesięciu. Ich wykonawcami byli:
Martyna Kiżewska – grupa Pszczółki
Natalia Wudzińska – grupa Pszczółki
Marcel Dunajski – grupa Motylki
Należy dodać, że dwa różańce z naszego przedszkola zdaniem komisji konkursowej znalazły się wśród dziesięciu uznanych za najbardziej oryginalne, najciekawsze i wykonane z największą starannością.

 sukces33333.jpg

sukces55.jpg

Z Zespołu Szkół z Przedszkola Samorządowego w Brzozówce nadeszło do naszej placówki zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pn. Ja – dziecko i mój mały świat. Postanowiliśmy i w takiej formie spróbować swoich sił i… doceniając piękno jesiennych plenerów z pomocą rodziców wykonaliśmy zdjęcia ukazujące, w jaki sposób spędzamy swój czas. W konkursie swoje zdjęcia prezentowały:
Jagoda Dąbrowska – grupa Jeżyki

Zuzanna Rudzka – grupa Jeżyki
Julia Tokarska – grupa Biedronki

                Wraz z miesiącem listopadem każdego roku w niepowtarzalnej jesiennej scenerii powracamy pamięcią do najważniejszych dla każdego Polaka wydarzeń z naszej narodowej historii. Ta okoliczność stała się stosownym powodem dla zorganizowania konkursu recytatorskiego pn. Kto Ty jesteś? – Polak mały, którego pomysłodawcą i organizatorem była Szkoła Podstawowa w Klonowie, zaś patronatem objęli Starosta Golubsko-Dobrzyński oraz Wójt Gminy Zbójno. W recytatorskie szranki stanęły także nasze przedszkolaki:
Agata Rumińska – grupa Jeżyki
Helena Szotowicz – grupa Biedronki
Mikołaj Oleszczak – Grupa Motylki
Recytacja naszej Agatki wyróżniła się wśród innych prezentacji i została nagrodzona drugim miejscem.

77sukces.jpg

                 Wokół jesiennej tematyki oplatał się także XIII Jesienny Przegląd Piosenki pn. Jesienne muzykowanie, którego organizatorem byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Toruniu, Starostwo Powiatowe w Toruniu i Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu. Wśród naszych przedszkolaków bez trudu znalazło się pięć małych wokalistek, które postanowiły zaprezentować swoje możliwości w tej formie konkursowej. Komisja oceniająca występy młodych artystów postanowiła nagrodzić najwyższymi lokatami aż dwie dziewczynki z naszego przedszkola. Pierwsze i trzecie miejsce otrzymały kolejno:
Wiktoria Pacholec – grupa Motylki
Lilianna Chwiećko – grupa Motylki

              Parasol Pani Jesieni to nazwa następnego z ogłoszonych i rozstrzygniętych w ostatnim czasie konkursów o tematyce jesiennej, która dzięki swej malowniczości, zapachom i specyficznemu urokowi, wyzwala wenę twórczą i zachęca do działań artystycznych. Organizatorem wspomnianego konkursu plastycznego był Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wrockach. Ściśle według założeń regulaminu opracowanego przez organizatora dostarczyliśmy na konkurs pięć prac, których autorami byli:
Jagoda Maciejewska – grupa Zajączki
Gabriela Zielska – grupa Żabki
Agata Mrozek – grupa Pszczółki
Anna Czołgowska – grupa Biedronki
Marcel Dunajski – grupa Motylki
                Jesteśmy dumni z zaangażowania wszystkich naszych małych artystów, bowiem pomysłowość i sposób ujęcia tematu wzbudzał zachwyt na twarzach osób podziwiających prace plastyczne autorstwa podopiecznych naszego przedszkola. Na szczególne uznanie zasłużyła praca Marcela, który w tym jesiennym konkursie zajął miejsce pierwsze.

 

 

888sukces.jpg

              Jedną z najistotniejszych umiejętności, którą kształtujemy u dzieci przedszkolnych podczas niemal wszystkich zajęć i zabaw jest wdrażanie do przestrzegania szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa, jak również przygotowanie do właściwego zachowania w nietypowych sytuacjach, wypadkach czy w chwili zagrożenia. Taką właśnie tematykę obejmował organizowany już po raz siódmy w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim Gminny Turniej Wiedzy pn. Bezpieczny przedszkolak. W zmaganiach konkursowych naszą placówkę godnie reprezentowali:
Kacper Szablewski – grupa Motylki
Jakub Szczawiński – grupa Biedronki

sskcesbez.jpg

               Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych przedszkolaków. Wszystkim maluchom życzymy, aby miały sposobność rozwijania swoich talentów i zainteresowań, zaś udział w konkursach i zdobywane w nich wysokie lokaty oraz atrakcyjne nagrody niech będą motywacją do wytrwałego pokonywania trudności związanych z pieczołowitym przygotowywaniem się do turniejowych zmagań. Rodzicom gratulujemy utalentowanych pociech.

Copyright © 2024. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.