^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Wizyta Pana policjanta

            W słoneczne majowe przedpołudnie w grupie Misiów zawitał bardzo miły gość w osobie policjanta, przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, a jednocześnie tatusia jednej z dziewczynek, uczęszczających do najmłodszej grupy w naszym przedszkolu.

            Wizyta zaaranżowana została, by nieco przybliżyć dzieciom charakter służby, jaką funkcjonariusze policji pełnią dla społeczeństwa. Dzieci z grupy Misie dowiedziały się, jak poprawnie korzystać z przejścia dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym. Uzmysłowiły sobie, jak ważną rolę dla bezpieczeństwa odgrywa noszenie odblaskowych elementów na ubraniu, a także poznały numer alarmowy, pod który należy zadzwonić, by wezwać do zdarzenia służby ratunkowe. Przedszkolaki ćwiczyły poprawną reakcję na kolory świateł znajdujących się na przejściu dla pieszych, symulowały wykonanie telefonicznego połączenia alarmowego, a nawet sprawdziły zastosowanie kajdanek. Misie z użyciem specjalnej, „magicznej tuby” porównywały widoczność na drodze osoby zaopatrzonej i niezaopatrzonej w odblaskowe elementy ubrania i bardzo szybko samodzielnie wyciągnęły wniosek o bezwzględnej konieczności noszenia odblasków dla bezpieczeństwa. Wszystkie maluchy zostały przez pana policjanta obdarowane opaskami odblaskowymi, za co serdecznie podziękowały. By kontynuować rozważania o policyjnej służbie, dzieci otrzymały także kolorowanki, dzięki którym utrwaliły znajomość wyglądu wozu policyjnego oraz usytuowanie i znaczenie świateł na sygnalizatorze świetlnym. Ponadto na pamiątkę swoich odwiedzin pan policjant ufundował dla naszej grupy funkcjonariusza misiowej policji w postaci umundurowanego pluszaka, który dba teraz o porządek i bezpieczeństwo w naszej sali.

            Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Kamilowi za życzliwość, otwartość i serdeczność, z jaką przybliżył nam istotę zawodu policjanta, nadmieniając jednocześnie, że przedstawiciele tej służby niosą wszystkim obywatelom pomoc i z całą pewnością nie należy się ich bać. Naszemu gościowi życzymy satysfakcji i zadowolenia z wykonywanych obowiązków służbowych, efektywnej współpracy z zespołem i wytrwałości w codziennej misji zapewniania bezpieczeństwa.

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/zabki#sigFreeIdc278a82f5d

Copyright © 2022. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.