Powitanie wiosny

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku. Dzieci wykonały na to wydarzenie eco instrumenty oraz kolorowe opaski na głowę.

Jak co roku – 21 marca, obchodzony był w naszym przedszkolu „Pierwszy Dzień Wiosny”.  Aby podkreślić charakter tego dnia, wszyscy przyszli ubrani na zielono.

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do wspólnego świętowania. Dlatego też, właśnie w tym szczególnym dniu zebraliśmy się  na stołówce przedszkolnej, by pożegnać zimę               i powitać wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę piosenką i  wesołymi okrzykami.  Ponadto przedszkolaki grały na stworzonych przez siebie eko - instrumentach.

Dzieci tęsknią za słońcem, chcą się cieszyć i bawić w jego ciepłych promieniach. Dlatego  bardzo chętnie spakowały  marzannę do kartonu, aby wysłać ją do Krainy Wiecznej Zimy. W ten sposób dzieci wyraziły swoją radość z przyjścia tak wyczekanej pory roku, jednocześnie pamiętając, że naszej planety Ziemi nie wolno zaśmiecać.

Przedstawiciele przedszkola wybrali się do Urzędu Miasta Kowalewo Pomorskie aby ogłosić najświeższą wiadomość o przyjściu wiosny. Dzieci wręczyły wiosenne kwiaty, które są zwiastunem wiosny, a następnie przeszły przez urząd głośno wołając „ Żegnaj Zimo, Witaj Wiosno!”.

Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni,             z których będziemy czerpać radość.

Drodzy Rodzice

Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do kolejngo etapu rekrutacji dostępna jest w sekretariacie przedszkola. Zakwalifikowanie dziecka nie jest równoznaczne z przyjęciem go do przedszkola. Jest to wynik weryfikacji wniosków przez Komisję Rekrutacyjną na podstawie obowiązujących kryteriów.

Aby przystąpić do kolejnego etapu rekrutacji należy do 29.03.2024r. złożyć potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola na nowy rok szkolny 2024/2025 w postaci pisemnego oświadczenia.

Niepodpisanie w/w potwierdzenia we wskazanym terminie oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu i będzie skutkować skreśleniem dziecka z listy kandydatów zakwalifikowanych.

Turniej Matematyczny

Dnia 13 marca 2024 r.  z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki w Przedszkolu Publicznym im. Jana Brzechwy po raz kolejny odbył się Turniej Matematyczny dla dzieci 6 - letnich pod hasłem „Matematyka jest wszędzie”. Organizatorami konkursu były Anna Chmielewicz-Krzyżanowska, Aneta Bejgier oraz Magdalena Studnicka.

W turnieju wzięły udział trzy najstarsze grupy przedszkolne: Motylki, Biedronki i Pszczółki. Każda grupa podzielona została na cztery zespoły, których nazwy wymyślały dzieci m.in. „Cyferki”, „Trójkąty” , „Piątki” i wiele innych, ciekawych propozycji.

Główny cel konkursu, jaki nam przyświecał to upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej wśród przedszkolaków.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy rozpoczęły matematyczne zmagania. Wśród zadań, znalazły się m. in. działania matematyczne, zadania z treścią, kodowanie, układanie i odtwarzanie rytmów oraz tworzenie zbiorów. Pani Lidia Haładyn dyrektor przedszkola pogratulowała dzieciom zdolności matematycznych oraz zaangażowania podczas pracy zespołowej. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz drobne upominki.

Jeszcze raz gratulujemy naszym Mistrzom Matematyki!

Magdalena Studnicka

Aneta Bejgier

Anna Chmielewicz-Krzyżanowska

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

W czwartkowe popołudnie 7 marca br. przedszkolaki z najstarszych grup zostały zaproszone do udziału w dorocznym konkursie wiedzy i umiejętności pn. Bezpieczny przedszkolak. Zmagania konkursowe organizowane są przez nauczycieli pierwszego etapu edukacyjnego w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim i mają już swoją kilkuletnią tradycję. Podczas udziału w konkursie należy wykazać się zarówno wiedzą jak i sprawnościami, które warunkują bezpieczeństwo, wdrażanie poprawnych schematów działania w trudnych sytuacjach, radzenie sobie z zagrożeniami i stosowanie obowiązujących przepisów w zakresie bezpieczeństwa najmłodszych. W pracach komisji konkursowej biorą udział najprawdziwsi funkcjonariusze służb mundurowych: policjant, ratownik medyczny, strażak, a w tym roku także pedagog szkolny. Nasze przedszkole w konkursie dzielnie reprezentowali: Filip Mrowiński z grupy Pszczółki, Antoni Frasunkiewicz z grupy Biedronki i Pascal Kamper z grupy Motylki. Wszystkie dzieci biorące udział w turnieju wykazały się znakomitą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, potrafiły wskazać zachowania poprawne i niewłaściwe, odtworzyły poprawną kolorystykę znaku drogowego, a nawet rozpoznawały pojazdy mechaniczne po wydawanym przez nie dźwięku, przy czym wykazały się opanowaniem i spokojem niezbędnymi podczas tego typu zmagań, za co zostały nagrodzone równorzędnymi nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami. Jesteśmy dumni z naszych przedstawicieli, gratulujemy im posiadanej wiedzy i odwagi, zaś Antkowi z grupy Biedronki gratulujemy uzyskania tytułu Bezpiecznego przedszkolaka i zdobycia okolicznościowego pucharu.