^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

Spotkanie z pielęgniarką

 Dzieci z grupy Żabki miały zaszczyt gościć babcię Leona – pielęgniarkę, p. Hannę Lewandowską. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki i inne akcesoria medyczne. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom aparat do badania słuchu. Wizyta zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

 

Copyright © 2022. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.