^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

„Cała Polska czyta dzieciom”.

Kampania „Cała Polska czyta dzieciom”, jest najbardziej znanym i cenionym działaniem promującym czytelnictwo. Codzienne czytanie dziecku przez dorosłego przynosi ogromne korzyści, m.in.:

  • doskonali język i ułatwia rozumienie świata,
  • rozwija zasoby wewnętrzne dziecka, w tym inteligencję emocjonalną, poznawczą i moralną,
  • poszerza wiedzę i kładzie mocne podwaliny pod sukcesy w nauce.

W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” nasze przedszkole zachęca rodziców, opiekunów, dziadków, gości do odwiedzania i czytania dzieciom. W grupie Żabek od początku roku mieliśmy zaszczyt gościć chętne panie: mamę Ignasia, mamę Kai, mamę  Miłosza C. i Miłosza K. oraz p. Paulinkę, które przeczytały dzieciom ciekawe opowiadania oraz bajki. To jest jedna z form promująca czytelnictwo. Poza tym dzieci z grupy Żabek prowadzą zeszyt lektur, do którego co tydzień wklejają jakiś wiersz, fragment bajki bądź opowiadania, które w domu czytają im rodzice, dziadkowie lub starsze rodzeństwo. Zadaniem dzieci jest samodzielne narysowanie ilustracji do treści literatury dziecięcej. Cieszymy się, że inicjatywy cieszą się zainteresowaniem, dlatego będziemy dalej kontynuować te przedsięwzięcia. Zachęcamy pozostałych rodziców, opiekunów, dziadków na spotkanie z dziećmi
z grupy Żabek w celu przeczytania swojej ulubionej bajki bądź wierszyka z dzieciństwa. Czekamy
z niecierpliwością!

Copyright © 2022. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.