^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

KANGURKI

Czego życzę rodzicom i czego dzieci potrzebują do szczęścia?

Czego życzę rodzicom i czego dzieci potrzebują do szczęścia? Rozważania na takie tematy wśród dzieci z grupy Kangurków przywiodły je do wniosku, iż najważniejsza jest wzajemna miłość, jaką otaczamy się w swoich rodzinach. Daje nam ona radość i zadowolenie, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. 

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/kangurki#sigFreeIda9817596d1

W świecie zwierząt

Czego potrzebują zwierzęta i co potrafią? Takie pytania zadawały sobie dzieci z grupy Kangurki, poznając jednocześnie środowiska życia zwierząt, ich przystosowanie do zamieszkiwania w różnych miejscach na lądzie, w powietrzu i w wodzie, a także poznając pożyteczną rolę wybranych organizmów świata fauny. Maluchy rozwijały swoje zainteresowania przyrodnicze, sięgały po albumy i książki opisujące różnorodny i wielobarwny świat przyrody ożywionej, a korzystając ze zdobytej wiedzy, z łatwością rozwiązywały zagadki i quizy na temat mieszkańców różnych środowisk

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/kangurki#sigFreeId5cc8020282

Kiedy żyły dinozaury

Szukając śladów życia pradawnych gadów przedszkolaki z grupy Kangurki nie tylko zdobywały informacje i rozwijały wiedzę na temat dinozaurów, ale przede wszystkim doskonaliły umiejętność wypowiadania się na określony temat, poznały, czym była puszcza jurajska, posługiwały się określeniami: wysoki, niski, poznały pracę paleontologa, a także ćwiczyły spostrzegawczość, rozwijały umiejętność klasyfikowania oraz sprawność ruchową i manualną.

 

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/kangurki#sigFreeId17f58b599a

Copyright © 2023. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.