^na góre
  
  
  
Get Adobe Flash player

KANGURKI

Strojenie choinki

Początek grudnia wraz ze swoim nadejściem wszystkim przywodzi na myśl pozytywne skojarzenia ze świętami Bożego Narodzenia, które nie mogą odbyć się bez kolorowego, połyskującego i pachnącego lasem drzewka. Na czas radosnego oczekiwania na święta i w sali naszej grupy pojawiła się pięknie przystrojona choinka, którą zgodnie współdziałając własnoręcznie ozdobiły przedszkolaki z grupy Kangurki.

 

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/kangurki#sigFreeId4a0098de3b

Kangurki w kosmosie

Gdzie można zobaczyć Wielką Niedźwiedzicę i Małą Niedźwiedzicę? – takie zagadnienie towarzyszyło małym poszukiwaczom z grupy Kangurki w minionym tygodniu. Dzieci poznały piosenkę o Układzie Słonecznym, dowiedziały się jak nazywają się kolejne planety oraz o tym, że Słońce jest w centrum, a każda orbita jest innej wielkości. Wykonały z dostępnych w najbliższym otoczeniu przedmiotów makietę obrazującą układ planet i oglądały model Ziemi (globus), porównując wielkość obszarów lądowych i wodnych. Na zakończenie „kosmicznego rozmyślania” wykonały ufoludki, które być może zamieszkują niepoznane dotąd planety i odbywają podróże swoimi spodkami między planetami.

 

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/kangurki#sigFreeId7a990bcaa3

Andrzejki

W dniu świętego Andrzeja w naszej grupie nie obyło się bez podtrzymywania wielowiekowych tradycji. Dzieci poznały przysłowia mówiące o wpływie odnotowanej 30 listopada pogody na efekty przyszłorocznych plonów z pól uprawnych oraz o prognozach pogody na nadchodzącą zimę i święta. Wysłuchały ciekawostek związanych z ludowymi wierzeniami dotyczącymi tego szczególnego dnia oraz przepowiadały przyszłe wydarzenia sobie w oparciu o przygotowane zabawy. Nie mogło także zabraknąć tańców w radosnej atmosferze oraz poczęstunku, o który z wielkim zaangażowaniem zatroszczyli się rodzice. 

 

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/kangurki#sigFreeIdf0f9c8308a

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada świętują wszystkie pluszowe misie. Tę ważną okazję podkreślono także w naszej kangurkowej grupie. W dniu nietypowego święta misie i przytulanki "przywędrowały" wraz z dziećmi do przedszkola, gdzie zostały zaprezentowane przez swoich właścicieli. Misie towarzyszyły także w zabawach ruchowych oraz poobiednim odpoczynku i zabawie inspirowanej dziecięcymi pomysłami. Przybyły misie duże i małe, przytulane więcej i mniej, z bardzo bogatą lub całkiem prostą historią, ale wszystkie było nam miło poznać i gościć z okazji ich święta.

 

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkolekowalewo.pl/kangurki#sigFreeId17f9f94d35

Copyright © 2022. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Rights Reserved.