STATUT

XIX Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego

22 kwietnia to dzień, w którym każdego roku w sposób szczególny myślimy o naszej planecie Ziemi. Wieloletnią tradycją naszego przedszkola jest organizacja konkursu recytatorskiego poświęconego ochronie środowiska i ekologii. Tegoroczny XIX Przedszkolny Konkurs Wiersza Ekologicznego po raz pierwszy odbył się w murach naszej placówki i zgromadził liczną grupę przedszkolaków, które miały sposobność rozwijania posiadanych zdolności recytatorskich, upowszechniania wiedzy na temat ochrony środowiska i zagrożeń dla świata przyrody, związanych z działalnością człowieka, ukazywały sposoby dbania o otaczającą przyrodę, nabywały umiejętność opisywania jej piękna poprzez recytację wierszy. Dziecięcym prezentacjom przysłuchiwał się p. Jacek Żurawski Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, a także p. Lidia Haładyn i p. Ilona Plewa dyrekcja naszej placówki. W komisji konkursowej zasiadły p. Anna Wieczerzak – wicedyrektor Zespołu Szkół w Brzozówce, logopeda; p. Elżbieta Kuciak-Olszewska – emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim oraz p. Paulina Wilamowska – przewodnicząca Rady Rodziców.

W tegorocznej edycji konkursu werdyktem jury:

I miejsceMaria Walkowiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowitem, która prezentowała wiersz Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk pt. Oszczędzajmy;

II miejsce – Samuel Krzyżanowski z wierszem Anny Zabielskiej Posprzątaj po swoim psie;

III miejsce – Oliwia Łabich, która prezentowała utwór Lecha Miklaszewskiego Na leśnej polanie (oboje z Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Kowalewie Pomorskim).

Wśród wyróżnionych – według członków komisji – znaleźli się: Tymoteusz Wiewiór z Niepublicznego Przedszkola Entliczek-Pentliczek w Kowalewie Pomorskim, Magdalena Domska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gałczewie, Maria Batorska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostrowitem, Zuzanna Florek ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach oraz Róża Maciejewska, Iga Rudewicz i Anna Szocińska – reprezentantki naszego przedszkola.

Fundatorami naród w konkursie byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Rada Rodziców Przedszkola Publicznego im. Jana Brzechwy w Kowalewie Pomorskim oraz Piekarnia Ciastkarnia Łabich Kowalewo Pomorskie, zaś słodką niespodziankę dla wszystkich małych recytatorów dodatkowo przekazała p. Elżbieta Kuciak-Olszewska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczną edycję konkursu oraz przybyłym gościom. Zapraszamy do udziału w przyszłorocznym, jubileuszowym XX Przedszkolnym Konkursie Wiersza Ekologicznego.